CAREERS

ALL OUR JOB OFFER

We don’t have any offer yet.

Dekorator

Otwórz się na świat Bridal Fashion i zdobądź nowe doświadczenie. Poszukujemy do zespołu TOM SÉBASTIEN osób na stanowisko DEKORATOR sukien ślubnych.

Zakres obowiązków:

  • dekoracja sukni koronkami i aplikacjami
  • maszynowe naszywanie haftów i koronek na sukniach
  • dokładność i staranność w przyszywaniu elementów

Wymagania:

  • dyplom w specjalności wzornictwo, projektowanie ubioru, design lub kierunek plastyczny
  • doświadczenie w dekorowaniu odzieży
  • umiejętność pracy pod presją czasu
  • odpowiedzialność i uczciwość

Oferujemy:

  • zatrudnienie na pełen etat
  • umowę o pracę
  • praca w domu mody w sympatycznym i kreatywnym zespole twórczym
  • bardzo dobre warunki finansowe i motywacyjne premie

Email: info@tomsebastien.com

Embellishment designer

Open yourself to the world of bridal fashion and gain new experience. We are looking for individuals to join the TOM SÉBASTIEN team for the position of WEDDING DRESS EMBELLISHMENT DESIGNER.

Responsibilities:

  • embellishing of the dresses with lace and appliqués
  • machine embroidery of motifs and lace on dresses
  • precision and diligence in attaching elements

Requirements:

  • diploma in design, fashion design, or a related artistic field
  • experience in clothing embellishing
  • ability to work under time pressure
  • responsibility and honesty

We offer:

  • full-time employment
  • employment contract
  • work in a fashion house within a friendly and creative team
  • very good financial conditions and motivational bonuses